همکاری با ما /معرفی مجله

بررسی اعتبار سنجی مجلات علمی

سامانه محقق
سامانه معرفی نشریات
سامانه بررسی نشریات
معرفی همایش ها و کنفرانس ها
سامانه محقق به معرفی اساتید و هیات علمی دانشگاهها و محققین برتر کشور می پردازد. هدف این سامانه آشنایی ساده تر و ارتباط دقیق تر بین اساتید و محققین کشور می باشد. این سامانه به معرفی افتخارات و اختراعات ، درجه علمی ، مقالات چاپ شده توسط محقق و عضویت در نشریات و ... می پردازد.
Physica A: Statistical Mechanics and its Applications ۰۸/۱۳/۱۳۹۸
 معرفی ژورنال isi در رشته فیزیک

معرفی ژورنال isi در رشته فیزیک

در این بخش به معرفی ژورنال isi در رشته فیزیک می پردازیم. ژورنال isi مکانیک استاتیکی و کاربردهای آن یک ژورنال علمی تحت پابلیشر الزویر می باشد که در کشور هلند و در زمینه های ریاضیات، آمار و احتمال، فیزیک و نجوم و فیزیک ماده متراکم فعالیت می نماید. در ادامه به معرفی این ژورنال isi می پردازیم.

معرفی ژورنال

Physica A تحقیقاتی را در زمینه مکانیک آماری و کاربردهای آن منتشر می کند. مکانیک آماری با بررسی خصوصیات آماری اجزای میکروسکوپی آنها توضیح می دهد که رفتار سیستمهای ماکروسکوپی چگونه می باشد.
کاربردهای تکنیک های مکانیک آماری بسیار گسترده است و شامل موارد زیر می باشد: برنامه های کاربردی در سیستم های فیزیکی مانند مواد جامد، مایعات و گازها. برنامه های کاربردی در سیستم های شیمیایی و بیولوژیکی (کلوئیدها ، رابط ها ، مایعات پیچیده ، پلیمرها و بیوپلیمرها ، فیزیک سلولی). و سایر برنامه های بین رشته ای برای مثال سیستم های بیولوژیکی، اقتصادی و جامعه شناختی.

زیر مجموعه های خاص تحت پوشش این ژورنال isi عبارتند از:

• سیستم های تصادفی
• مایعات ، مواد دانه ای و نرم
• فرآیندهای دینامیکی
• روشهای اساسی و کلی
• مدل ها
• سیستم های بیولوژیکی ، زیست محیطی و تکاملی
• اقتصاد شناسی
• سایر برنامه های بین رشته ای
• سایر سیستم های پیچیده
• شبکه های زیست شناسی سیستم
• اطلاعات کلاسیک و کوانتومی

بررسی اعتبار ژورنال

در ادامه بررسی اعتبار ژورنال Physica A: Statistical Mechanics and its Applications ارائه شده است. این ژورنال که در پایگاه تامسون نمایه شده و isi محسوب می شود، دارای ضریب تاثیر 2.5 در سال 2018 می باشد. این ژورنال همچنین از سال 1975 توسط پایگاه اسکوپوس نمایه شده و دارای چارک Q2 می باشد.

درصد اکسپت مقاله در این ژورنال ISI حدودا 46 درصد می باشد. مدت زمان پاسخگویی و داوری اولیه این ژورنال 7 هفته و مدت زمان چاپ مقاله پس از اکسپت سه هفته می باشد.

جهت بررسی اعتبار مجله  Physica A: Statistical Mechanics and its Applications،  منجمله نمایه ها و امتیازها می توانید کد ISSN مجله به شماره: 03784371 را در بخش بررسی مجله، سامانه بررسی علمی مجلات وارد نموده و اطلاعات کامل در ارتباط با این مجله را دریافت نمایید.

جامع ترین و معتبر ترین سامانه بررسی و معرفی مجلات و ژورنال های علمی کشور.

مقالات مرتبط
معرفی و بررسی اعتبار مجله بررسی تحقیقات آموزشی
معرفی و بررسی اعتبار مجله بررسی تحقیقات آموزشی
معرفی و بررسی اعتبار مجله بررسی تحقیقات آموزشی در این بخش ارائه شده است. این ژورنال ISI در زمینه های علوم اجتماعی و آموزش در کشور هلند و تحت انتشارات الزویر اقدام به چاپ مقاله ه [...]
معرفی ژورنال isi در رشته فیزیک
معرفی ژورنال isi در رشته فیزیک
در این بخش به معرفی ژورنال isi در رشته فیزیک می پردازیم. ژورنال isi مکانیک استاتیکی و کاربردهای آن یک ژورنال علمی تحت پابلیشر الزویر می باشد که در [...]
بررسی اعتبار ژورنال ISI تاریخ و فلسفه علم
بررسی اعتبار ژورنال ISI تاریخ و فلسفه علم
بررسی اعتبار ژورنال ISI تاریخ و فلسفه علم در این بخش ارائه شده است. این ژورنال isi در زمینه های هنر، علوم انسانی، تاریخ و فلسفه علوم اقدام به چاپ [...]