همکاری با ما /معرفی مجله

بررسی اعتبار سنجی مجلات علمی

سامانه محقق
سامانه معرفی نشریات
سامانه بررسی نشریات
معرفی همایش ها و کنفرانس ها
سامانه محقق به معرفی اساتید و هیات علمی دانشگاهها و محققین برتر کشور می پردازد. هدف این سامانه آشنایی ساده تر و ارتباط دقیق تر بین اساتید و محققین کشور می باشد. این سامانه به معرفی افتخارات و اختراعات ، درجه علمی ، مقالات چاپ شده توسط محقق و عضویت در نشریات و ... می پردازد.
انواع مقاله علمی ۰۱/۱۸/۱۳۹۸
 آشنایی با انواع مقاله

آشنایی با انواع مقاله

محققین و دانشجویانی که قصد نگارش مقاله دارند، بهتر می باشد که با انواع مقالات نگارش و چاپ شده در مجلات معتبر علمی آشنا شوند. بدین منظور در ادامه تلاش شده است انواع مرسوم مقالات که در نشریه های معتبر مورد پذیرش قرار می گیرند معرفی گردد.

مقالت پژوهشی (research paper)

مقالات پژوهشی و یا همان مقالات ریسرچی، در اصل مرسومترین نوع مقالات می باشند که در آن محققین دستاوردهای علمی خود را در قالب مقاله ارائه می دهند. این نوع مقالات مورد قبول اکثر مجلات علمی می باشد.

مقالاتی که به صورت گزارش تهیه می شوند(reports).

مقالاتی که به صورت گزارش تهیه می شوند در واقع گزارش مختصری از دیتاهای دست اول به دست آمده از تحقیقات محققین می باشد که با توجه به امکان ایجاد تغییر در نتایج و یا احتمال از بین رفتن نوآوری داده ها با گذشت زمان سریعا در قالب یک گزارش مختصر اقدام به چاپ آن در نشریات مرتبط می کنند. این نوع مقالات بیشتر برای محققین علوم پزشکی و آزمایشگاهی کاربرد دارد.

مقاله مروری

یکی دیگر از انواع رایج مقالات، مقاله مروری می باشد که در ان محقق با انتخاب یک موضوع و گرداوری اطلاعات لازم و ادبیات فنی به صورت مقالات چاپ شده و کتاب اقدام به نگارش مقاله در ارتباط با تحقیقات صورت گرفته در زمینه موضوع و نتایج به دست امده از آن می نماید. لازم به ذکر است نتایج حاصله از این تحقیق برگرفته از نتایج به دست آمده از سایر تحقیقات محققین می باشد.

مطالعه موردی

مطالعات موردی اصولا یک فیلد واقعی مشخص را درنظر گرفته و تحقیقات خود را بر روی آن انجام می دهد. این فیلد واقعی می تواند یک پروژه خاص که در واقعیت و در مقیاس اصلی ساخته شده باشد.

مقالات روش محور

این نوع مقالات که اکثرا ازمایشگاهی نیز هستند، در واقع اقدام به ارائه یک روش جدید در روند انجام آزمایشات و نتایج آن ها می نمایند. 

جامع ترین و معتبر ترین سامانه بررسی و معرفی مجلات علمی کشور.

مقالات مرتبط
آموزش مقاله نویسی
آموزش مقاله نویسی
پایگاه بررسی اعتبار مجلات در راستای آموزش مقاله نویسی قصد دارد در این بخش به ارائه آموزش نحوه نگارش مقاله مرروری بپردازد. بدین منظور در بخش اول به توضیح جامع در ارتباط با مقاله [...]
اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)
اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)
مسئولیت‌های نویسنده با انتشار مقاله پایان نمی‌یابد. در ادامه به چند مورد از مسئولیت‌های مهم نویسنده بعد از انتشار مقاله اشاره شده است. [...]
اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)
اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)
در خلال فرایند داوری، نویسندگان باید تا موعد اعلام اولین نتایج داوری که دیدگاه و توضیحات داور ضمیمه آن می شود منتظر بمانند. اگر این تصمیم نیازمند پاسخ و بازبینی در مقاله است، پا [...]